V oblasti kancelářské techniky a zpracování dokumentů je japonská společnost Konica Minolta velkým světovým hráčem. Její dvouslovný název ale není náhodný. Až do roku 2003 existovaly Konica a Minolta jako dvě samostatné firmy, které si vzájemně konkurovaly. Před 16 lety spojily síly. Vznikla tak Konica Minolta, lídr na trhu mezi výrobci profesionálního kancelářského vybavení v čele s laserovými tiskárnami a moderními kopírovacími stroji.
Společnost Konica Minolta vznikla spojením dvou výrobců a dnes se specializuje především na vývoj zařízení pro tiskárny a kanceláře.
Konica i Minolta ovlivnily vývoj fototechniky
Podobně jako v případě dalších japonských lídrů, například výrobce tiskáren OKI, sahá historie společnosti až do 19. století. Konica vznikla už v roce 1873, kdy ji v Tokiu založil Rokusaburo Sugiura. V té době se firma zaměřovala na prodej fotografického a litografického materiálu. Minolta vznikla až o několik desítek let později, její činnost byla také zaměřena na prodej a výrobu fotografického vybavení.
V průběhu 20. století se obě firmy začaly profilovat jako výrobci prvotřídních kinofilmových fotoaparátů a objektivů. Možná si na některé oblíbené profesionální a poloprofesionální fotoaparáty Konica či Minolta vzpomínáte. Dodnes mají mezi sběrateli velkou hodnotu.
První kopírovací stroje vznikly už v 60. letech
I když se od počátku své existence zaměřovaly obě firmy na vývoj fototechniky, už od poloviny minulého století se orientovaly také na oblast kancelářské techniky, které se věnují dodnes. V roce 1960 byla představena první kopírka Minolta Copymaster.
O několik desítek let později uvedla Minolta na trh oblíbenou barevnou kopírku CF70 a černobílou laserovou tiskárnu SP101, které se řadily k profesionálním kancelářským strojům. Firmy se stále více zaměřovaly na vývoj zařízení pro profesionální tiskárny a kanceláře. I nyní po sloučení patří mezi přední specialisty v oboru a stojí po boku dalších japonských gigantů včetně společnosti Canon.
Konica a Minolta spojily síly
Vzhledem k podobnému směřování obou firem se ze dvou konkurentů stali partneři. V roce 2003 došlo k jejich sloučení a ke vzniku společnosti Konica Minolta, která má své pobočky ve 49 zemích světa. V roce 2006 společnost oznámila odchod z divize foto-video a zaměřuje se tak zejména na vývoj tiskáren a poskytování služeb v oblasti tisku a přípravy dokumentů.
Konica Minolta klade důraz na ekologii
Konica Minolta patří mezi hlavní hráče na trhu tisku a v jejím přístupu je patrný důraz na šetrnost k životnímu prostředí. Proto řadu produktů vyrábí z recyklovaných materiálů, například vnější kryty multifunkčních zařízení produkuje s využitím recyklovaných PET lahví. Konica Minolta svým zákazníkům garantuje ověřenou a certifikovanou uhlíkově neutrální výrobu a dopravu do zemí prodeje. Ekologický přístup uplatňuje i při výrobě originálních tonerů Konica Minolta.
Japonský gigant nabízí velké množství modelů laserových tiskáren pro domácí i profesionální využití. Pokud tiskárny tohoto výrobce sami používáte a přemýšlíte nad možnostmi snížení provozních nákladů, vyzkoušejte kvalitní alternativní tonery TOREX, které si s originálními v ničem nezadají. I když pocházejí z České republiky, vyrábí se s japonskou přesností a důrazem na šetrný přístup k životnímu prostředí.
Vyberte si toner TOREX pro svůj typ tiskárny!
Zdroj fotografií: Depositphotos.cz